| Model | |
| PFB300C | |
| General | |
| Material | Aluminum & PC |
| Dimension | Φ133.6mmx235.5mm (Φ5.26”x16.54”) |
| Pipe Thread | G1 1/2’’ |
| Load Bearing | 7.0kg(15.43lb) |
| Weight | 0.78kg(1.72lb) |
| Color | White |
| Operating Temperature | -40ºC~+60ºC(-40℉~+140℉) |
| Humidity | <90% RH |
| Applicable Model | Please see “Accessory Selection” |
PFB300C
Ceiling Mount Bracket
Features:
- Aesthetic design
- Material: aluminum & PC
- Ceiling mount bracket
Not available.
Not available.




